Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Excel 2003 - Poziom zaawansowany [CD-ROM]

19-01-2012, 11:20
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 30 zł     
Użytkownik informatyka_ke
numer aukcji: 2025655410
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 9   
Koniec: 28-01-2012 10:34:48
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Excel 2003 - Poziom zaawansowany

[CD-ROM]

Prezentowany w tym kursie zakres materiału obejmuje wiedzę dotycząca obsługi programu Excel na poziomie zaawansowanym. Kurs został stworzony m.in. po to, aby można było przy jego pomocy szybko przygotować się do zdania egzaminu z Excela (np. ECDL®). Razem z kursem Excel 2003 - Szybki start stanowi on zatem kompletny pakiet do szybkiej nauki Excela od podstaw do poziomu zaawansowanego.

Ten kurs jest wg naszej wiedzy największym kursem wideo w Polscedotyczącym Excela. Na kurs składa się 80 filmów instruktażowych, które trwają łącznie ponad 4 i pół godziny. Aby móc wraz z lektorem wykonywać prezentowane zadania, umieściliśmy na płycie skoroszyty używane w kursie.

Spójrz na poniższy spis treści i pomyśl chwilę o tym, ilu skomplikowanych rzeczy możesz się nauczyć w ok. 4 godziny. Zastanów się, ile czasu trzeba by było czytać typową książkę poświęconą temu tematowi! Byłby to na pewno czas liczony w dniach. Jeśli więc ciągle brak Ci czasu, a koniecznie chcesz lub musisz opanować te umiejętności bardzo szybko, to jest to kurs właśnie dla Ciebie. Zapoznaj się z darmowymi filmami oraz z listą tematów zamieszoną poniżej i sam podejmij decyzję, czy warto zainwestować we własną wiedzę kupując ten kurs.

W kursie posługujemy się programem Excel 2003 i omawiamy specyficzne dla tej wersji narzędzia, sposoby pracy i skróty klawiszowe, jednak ogólne idee i techniki pracy pozostają niezmienne i mają zastosowanie także dla starszych i nowszych wersji Excela. Zwracamy uwagę, że w wersji 2007 bardzo dużej zmianie uległ wygląd programu (interfejs).

Spis treści

Wstęp
01Wstęp
Ogólne informacje o kursie.
01:24 min
Edycja danych
02Formatowanie warunkowe cz. 1
Każda komórka arkusza może otrzymać wybrany format w zależności do tego, co jest jej zawartością. Możemy np. nadać komórce zielone tło, jeśli liczba znajdująca się w niej spełnia określony warunek, a jeśli go nie spełnia, to komórka może otrzymać tło w innym kolorze. W tym filmie zobaczymy, jak nadawać komórkom format warunkowy.
04:15 min
03Formatowanie warunkowe cz. 2
Nie zawsze na pierwszy rzut oka można rozpoznać, które z komórek zawierają formaty warunkowe. W tym filmie zobaczymy, w jaki sposób można odnaleźć takie komórki oraz jak usunąć z nich formatowanie warunkowe.
02:49 min
04Formatowanie warunkowe cz. 3
W komórkach można stosować do trzech różnych warunków określających format komórki, jednak trzeba przestrzegać przy tym pewnych reguł. W tym filmie zobaczymy, jak takie formatowania działają i w jaki sposób należy je stosować, aby uzyskać żądany efekt.
02:59 min
05Formatowanie warunkowe cz. 4
W funkcji formatowania warunkowego możemy poza zwykłymi warunkami używać również formuł, na podstawie których komórki mają być formatowane. Jednak nie wszystkie formuły nadają się do zastosowania w tej funkcji.
05:43 min
06Format niestandardowy cz. 1
Inną możliwością formatowania komórek, nieco podobną do formatowania warunkowego, jest stosowanie formatów niestandardowych. Znajdują się one w funkcji formatowania komórki i pozwalają na uzyskiwanie różnych ciekawych formatów. W tym filmie poznamy podstawy formatowania niestandardowego.
03:42 min
07Format niestandardowy cz. 2
Aby uzyskać interesujący nas format dla zawartości znajdującej się w komórce, musimy zastosować odpowiedni kod formatu. W tym filmie poznamy kilka wybranych kodów formatów i zobaczymy, w jaki sposób można za ich pomocą stworzyć własny format.
05:27 min
08Format niestandardowy cz. 3
Teraz zajmiemy się tworzeniem formatu dla liczb dodatnich i ujemnych. Dzięki takiemu formatowi dane mogą być wyświetlane różnie w zależności od tego, czy ich wartość jest mniejsza czy większa od zera.
04:04 min
09Format niestandardowy cz. 4
Data w programie Excel to również liczba, ale sformatowana w odpowiedni sposób. Dzięki formatowi niestandardowemu możemy stworzyć własny format daty.
05:48 min
10Komentarze
Do komórek możemy dodawać komentarze, które pozwalają opisywanie działań wykonywanych w arkuszu. W tym filmie zobaczymy, w jaki sposób możemy dodawać, edytować i usuwać komentarze z komórek.
03:19 min
11Wypełnianie serią cz. 1
Wypełnianie serią jest bardzo przydatną funkcją. O podstawach jej używania mówiliśmy w pierwszej części kursu Excel 2003. Teraz poznamy bardziej zaawansowane możliwości tej funkcji.
03:20 min
12Wypełnianie serią cz. 2
Standardowo do wypełniania serią używamy lewego przycisku myszy, ale możliwe jest również użycie przycisku prawego, co daje nam dodatkowe możliwości.
03:14 min
13Wypełnianie serią cz. 3
Do wypełniania serią służy również okno dialogowe Serie, w którym mamy dostęp do wszystkich opcji wypełniania serią. Jest ono dostępne spod prawego przycisku myszy i poprzez menu Edycja > Wypełnij > Serie danych.
03:53 min
14Wypełnianie serią cz. 4
W przypadku wypełniania serią nie jesteśmy skazani tylko na listy dostępne standardowo w programie Excel. W tym filmie zobaczymy, jak możemy stworzyć i używać własne serie danych.
01:57 min
15Wklejanie obiektów
W pierwszej części kursu Excel 2003 poznaliśmy możliwość Wklejania dokumentów Excela do plików tekstowych. Tym razem zobaczymy, jak można wstawić obiekt arkusza kalkulacyjnego do pliku tekstowego z zachowaniem łącza do wstawionego pliku.
04:39 min
16Pliki CSV
Pliki typu CSV (Comma Separated Values) są plikami tekstowymi, które dzięki swojej strukturze posiadają możliwość przechowywania danych pochodzących np. z arkusza kalkulacyjnego.
04:59 min
Sortowanie i filtry
17Sortowanie
Aby wprowadzić porządek w zgromadzonych danych, przydatna jest funkcja sortowania. Dzięki zaawansowanym sposobom sortowania możemy uzyskać bardzo ciekawe efekty.
04:24 min
18Formularze
Wprowadzanie danych oraz ich wyszukiwanie może być trudne w przypadku obróbki długich list danych. W takich sytuacjach pomocna okazuje się funkcja Formularz.
05:12 min
19Blokowanie okienek
Często do poprawienia komfortu pracy wystarczy bardzo prosta funkcja, dzięki której np. możemy widzieć na ekranie pierwszy wiersz bardzo długiego arkusza. Taką funkcją jest szybkie i proste w użyciu blokowanie okienek.
03:56 min
20Podział okna
Podział okna edycji danych jest nieco podobną funkcją do blokowania okienek, ale służy do nieco innych celów. Jedną z możliwości zastosowania prezentujemy w tym filmie.
02:14 min
21Autofiltr
Filtrowanie danych za pomocą funkcji Autofiltr jest bardzo pomocne w pracy z długimi listami. Bardzo wydajny filtr możemy uzyskać stosując ustawienia niestandardowe.
02:23 min
22Filtr zaawansowany cz. 1
Dzięki filtrowi zaawansowanemu możemy tworzyć kwerendy podobne do tych, które znamy z baz danych. W tym filmie poznamy podstawy pracy z filtrem zaawansowanym.
03:04 min
23Filtr zaawansowany cz. 2
Na kilku przykładach demonstrujemy zastosowanie różnych kryteriów filtrowania danych.
05:08 min
24Filtr zaawansowany cz. 3
Filtr zaawansowany daje nam również możliwość uzyskiwania unikatowych rekordów, co w wielu przypadkach jest bardzo pomocne.
02:04 min
Powiązania
25Powiązania danych cz. 1
Dzięki możliwości stosowania powiązań danych w obrębie jednego skoroszytu możemy umieszczać dane w kilku arkuszach w obrębie jednego skoroszytu i używać ich w obliczeniach. Jest to możliwe dzięki tzw. adresowaniu trójwymiarowemu.
03:50 min
26Powiązania danych cz. 2
Dane do obliczeń w aktualnym arkuszu można również pobierać z innych plików. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu adresowaniu komórek.
03:55 min
27Powiązania danych cz. 3
Edytowanie łączy istniejących między skoroszytami pozwala np. na zlikwidowanie odniesień do innych skoroszytów bez utraty obliczonych wartości. Jest to przydatne w przypadku, gdy chcemy wysłać skoroszyt z obliczeniami nie wysyłając jednocześnie skoroszytów, z których są pobierane dane.
02:01 min
28Konsolidacja danych cz. 1
Scalanie danych z różnych źródeł za pomocą adresów trójwymiarowych jest bardzo przydatną możliwością. Jak jej używać do konsolidacji danych i jakie są jej zalety dowiemy się w tym filmie.
03:03 min
29Konsolidacja danych cz. 2
Konsolidacja danych możliwa jest również za pomocą specjalnej funkcji. W tym filmie pokazujemy, jak z niej korzystać.
02:53 min
Funkcje
30Funkcje bazodanowe cz. 1
Przechodzimy do omówienia wybranych funkcji dostępnych standardowo w programie Excel. Zaczynamy od podstaw użycia funkcji bazodanowych. Jako pierwszą omówimy funkcję BD.ILE.REKORDÓW.
03:10 min
31Funkcje bazodanowe cz. 2
Na przykładzie naszej małej bazy danych poznajemy kolejne funkcje bazodanowe: BD.MAX, BD.SUMA oraz BD.POLE.
05:26 min
32Funkcje daty i czasu
W tym filmie zajmiemy się wybranymi funkcjami daty i czasu. Zademontrujemy funkcje DZIŚ, DZIEŃ, MIESIĄC, ROK oraz funkcję DATA, która pozwala na uzyskiwanie liczb reprezentujących datę.
04:23 min
33Funkcje logiczne
Najbardziej popularną funkcję logiczną JEŻELI poznaliśmy w pierwszej części kursu Excel 2003. Tu pokażemy, jak można jej użyć w połączeniu z funkcją logiczną LUB.
04:17 min
34Funkcje matematyczne cz. 1
W tym i kilku następnych filmach skupimy się na wybranych funkcjach matematycznych. W tym filmie na przykładzie faktury z błędnymi wyliczeniami zobaczymy, jak można wyeliminować błędne obliczenia przez zastosowanie funkcji zaokrąglającej ZAOKR.
02:46 min
35Funkcje matematyczne cz. 2
Funkcja matematyczna SUMA.JEŻELI jest przydatna wtedy, gdy chcemy zsumować tylko te wartości, które spełniają określone warunki. Na prostych przykładach zobaczymy, jak ją stosować.
05:19 min
36Funkcje matematyczne cz. 3
Funkcja SUMY.POŚREDNIE potrafi znacznie więcej niż tylko obliczanie sumy. Dzięki niej możemy niektóre formuły znacznie uprościć i wyeliminować błędne obliczenia.
05:21 min
37Funkcja Sumy częściowe
Funkcja Sumy częściowe nie jest funkcją matematyczną, lecz funkcją programu Excel, ktora korzysta z mechanizmu sum pośrednich. Jest ona przydatna wtedy, gdy chcemy uzyskać sumy dla poszczególnych kategorii znajdujących się w liście z danymi.
03:00 min
38Funkcje tekstowe cz. 1
Funkcje tekstowe są również przydatne podczas pracy w Excelu. Funkcja KWOTA, którą omawiamy w tym filmie, pozwala na otrzymywanie ciągu znaków (czyli tekstu), który jest sformatowany jako wartość walutowa.
03:20 min
39Funkcje tekstowe cz. 2
Zamiana liczb na tekst funkcją KWoTA powoduje otrzymanie tekstu jedynie w formacie walutowym. Jeśli chcemy zamienić jakąś liczbę na tekst i nadać mu dowolny format, musimy posłużyć się funkcją TEKST.
02:43 min
40Funkcje tekstowe cz. 3
Funkcja PODSTAW pozwala na zamianę wybranego tekstu innym tekstem. Oprócz sposobu użycia tej funkcji prezentujemy również zaawansowane sposoby kopiowania i wklejania zawartości komórek, które są przydatne w codziennej pracy z Excelem.
03:41 min
41Funkcje tekstowe cz. 4
Kolejne możliwości funkcji tekstowych, które prezentujemy, to zmiana wielkości liter funkcjami LITERY.WIELKIE, LITERY.MAŁE oraz Z.WIELKIEJ.LITERY. Poza tym demonstrujemy kolejny sposób łączenia tekstów, tym razem za pomocą specjalnej funkcji ZŁĄCZ.TEKSTY.
05:40 min
42Funkcje adresowe
Dzięki funkcjom adresowym takim jak NR.KOLUMNY i WIERSZ możemy dowiedzieć się, w którym wierszu i której kolumnie znajduje się określona przez nas komórka.
01:35 min
43Funkcje wyszukiwania
Wyszukiwanie danych za pomocą funkcji WYSZUKAJ.PIONOWO daje nam możliwość stworzenia prostej funkcji wyszukiwania określonych danych spośród istniejącej listy z danymi.
03:08 min
44Funkcje statystyczne
Excel zawiera dużą liczbę funkcji statystycznych, dzięki czemu nadaje się on doskonale do analizy danych statystycznych. W tym filmie poznamy oprócz funkcji ŚREDNIA kilka typowych dla Excela funkcji statystycznych: LICZ.JEŻELI, LICZ.PUSTE, ILE.NIEPUSTYCH oraz ILE.LICZB.
05:32 min
45Funkcje finansowe cz. 1
Przechodzimy do wybranych funkcji finansowych. Na początek funkcja FV służąca do obliczania przyszłej wartości inwestycji (future value). W tym przykładzie obliczymy wartość przyszłą dla depozytu złożonego na okres jednego roku.
03:46 min
46Funkcje finansowe cz. 2
Kontynuujemy omawianie funkcji FV. Funkcja ta korzysta w obliczeniach z tzw. procentu składanego, dzięki któremu poprzez zmianę jednego parametru otrzymamy wartość przyszłą inwestycji po dowolnym okresie czasu.
01:12 min
47Funkcje finansowe cz. 3
Funkcję FV możemy używać na kilka różnych sposobów. Tym razem obliczymy przyszłą wartość inwestycji zakładając, że przez pewien okres będziemy regularnie wpłacali określoną kwotę na konto oszczędnościowe.
02:49 min
48Funkcje finansowe cz. 4
Funkcja PMT (payment) pozwoli nam na obliczenie rat dla spłaty zaciągniętej pożyczki.