Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

STRUKTURALNE RAMY AKUMULACJI ROPY W ZŁOŻU Bóbrka

19-01-2012, 14:08
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 10 zł     
Użytkownik Oxiplegatz
numer aukcji: 2034071659
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 6   
Koniec: 12-01-2012 20:17:27

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Dostawa i płatność

    Płatność z góry
    • Przelew bankowy
    • List polecony ekonomiczny                    5,10 zł

    • List polecony priorytetowy                      6,20 zł




                    INSTYTUT GEOLOGICZNY, BIULETYN 215, 1968 r.
      Z badań geologicznych w Karpatach, Tom XII
      Józef KRUCZEK
      STRUKTURALNE RAMY AKUMULACJI ROPY W ZŁOŻU
      BÓBRKA—ROGI
      (2 14 fig.)
      Streszczenie
      Złoże ropy naftowej Bóbrka—Rogi związane jest z antykliną tej samej nazwy położoną w centralnej depresji karpackiej. Najstarsze w Polsce złoże Bóbrka-Rogi produkuje ropę z czterech poziomów piaskowca ciężkowickiego i z piaskowca istebniańskiego. W budowie fałdu w rejonie złożowym wyróżnia autor cztery wtórne sfałdowania oddzielone od siebie systemem podłużnych dyslokacji. Równie ważną rolę odgrywają dyslokacje poprzeczne o amplitudzie nawet kilkusetmetrowej, dzie­lące złoże na poszczególne bloki o różnych poziomach wody podścielającej.
      Na podstawie rozważań tektonicznych, a między innymi na podstawie wiel­kości przemieszczeń, autor uważa, że dyslokacje poprzeczne były wcześniejsze od dyslokacji podłużnych. Po zanalizowaniu dzisiejszego rozmieszczenia złóż w po­szczególnych fałdach niższego rzędu oraz w poszczególnych blokach, jak również stosunków hipsometrycznych, autor przedstawia pogląd, że migracja ropy do złoża odbywała się w dwóch etapach. Pierwotna migracja do fałdów północnych — pionowa, nastąpiła jeszcze przed powstaniem komplikacji dających dzisiejszy złc-żony obraz struktury. Wtórna migracja — lateralna, miała miejsce już po całko­witym uformowaniu się fałdów i jej zawdzięczamy akumulację ropy w dwu po­łudniowych sfałdowaniach, tj. w fałdzie Bóbrka-południe i w łusce Wietrznianki.
      Wnioski te potwierdzają wyniki badań własności ropy. W fałdach północnych w występującym najpłycej I i II piaskowcu ciężkowickim mamy ropę lekką, bez-parafinową, która wskutek migracji pionowej przez partie ilaste straciła części stałe. Migracja do I piaskowca ciężkowickiego łuski Wietrznianki i III piaskowca fałdu Bóbrka-południe odbywała się wzdłuż tych poziomów i dlatego występuje tu ropa ciężka, parafinowa, nie pozbawiona ciężkich węglowodorów. Biorąc pod uwagę te wszystkie dane, autor przedstawił chronologię poszczególnych zjawisk i procesów, jakie ukształtowały dzisiejszy obraz złoża.
      WSTĘP
      W czasie dotychczasowej, przeszło 10-letniej pracy geologicznej w przemyśle naftowym autor miał możność poczynić wiele obserwacji na całej długości fałdu Bóbrki. Polegały one na projektowaniu, obsłu­dze i opracowywaniu otworów wiertniczych zarówno we wschodniej jego części — w Rudawce Rymanowskiej, jak w centralnej — w oko­licy Bóbrki, Kobylan, Swierchowej, a także częściowo w zachodniej — w Osobnicy. W celu uzupełnienia i pełnego udokumentowania tych

                    Tytuł: 

      STRUKTURALNE RAMY AKUMULACJI ROPY W ZŁOŻU


                    Autor: 
      Józef KRUCZEK


                    Wydawnictwo i rok wydania: 
      INSTYTUT GEOLOGICZNY, BIULETYN 215, 1968 r.


                    Stan: db brak okladki, zagiecia rogow stron

                    Oprawa: -----

                    Ilość stron i format: od 79 do 156str.

                    16x24cm

                    Ilustracje: rys.

                    Spis treści: 
      ----

      "Moja strona" w Allegro

      Zobacz inne moje aukcje - SZUKAJ W PRZEDMIOTACH UŻYTKOWNIKA - szybkie wyszukiwanie podobnych tytułów




      Uwaga! Na zdjęciach wokół liter możliwe charakterystyczne zniekształcenia - wynik kompresji jpg. W rzeczywistości zniekształcenia nie występują. Możliwe też błędy literowe - z powodu niedoskonałości odczytu OCR, za co przepraszam i liczę na wyrozumiałość.