Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

DRZEWKO LAUROWE 30cm_w towarzystwieKAKTUSA OPUNCJI

26-01-2012, 10:40
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 34.90 zł     
Użytkownik grzesiu787
numer aukcji: 2057322398
Miejscowość Wrocław
Wyświetleń: 94   
Koniec: 28-01-2012 17:11:59
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

k

DRZEWKO LAUROWE

O WYSOKOŚCI 30cm.


W TOWARZYSTWIE


KAKTUSA OPUNCJI (wysokość 40cm.)

całość rośnie

w doniczce o śr. 20cm.



Drzewko laurowe - wawrzyn - laur szlachetny, zioła dla smaku i zdrowia wysokość drzewek 35cm. bez doniczki.

Zwane inaczej drzewem bobkowym - pochodzi z krajów śródziemnomorskich. Przez Greków i Rzymian uważane było za symbol sławy.

Wieńcami z wawrzynu zdobiono głowy bohaterów, poetów i mężów stanu. Nam drzewo laurowe kojarzy się głównie z listkami, które dodajemy do wielu potraw. Zrywa się je wprost z drzewa, można je mrozić lub suszyć. To wiecznie zielone drzewo jest także przepiękną rośliną ozdobną.

Przepiękne dekoracyjne drzewko w Twoim domu lub ogrodzie, zawsze pod ręką super przyprawa do zup, sosów, mięs.

Nic tak nie podkreśli smaku naszej zupy jak właśnie liść laurowy. Ponadto jest on niezastąpionym dodatkiem do wszelkiego rodzaju zalew peklujących oraz marynat.Jest to typ przyprawy, którą możemy stosować praktycznie do wszystkiego.

Świeże i zielone przyprawy to prawdziwy smak
i aromat Twojej kuchni !!!
Uprawa:

Roślina powinna mieć ciepło i przewiewnie, choć nie lubi chłodnych przeciągów. Wiosną roślinę przenosimy do ogrodu lub na balkon i hodujemy ją tam aż do późnej jesieni.

Potrzebuje regularnego podlewania, ale nie lubi przelewania. Znosi krótko trwałe spadki temperatury poniżej 0 °C (nawet do -10 °C), jednak dłuższe okresy mrozu są dla niej zabójcze.

Najlepiej zimuje w widnym pomieszczeniu, w temperaturze 2-4 °C, na przykład na werandzie lub w zimnej szklarni . Przy wyższej temperaturze (10-15 °C) pomieszczenie, w którym stoi, powinno być często wietrzone. Liście zbiera się latem, owoce - jesienią.

OPUNCJA


Opuncja to bardzo wytrzymały na niekorzystne warunki środowiskowe kaktus. Dorosła roślina dobrze znosi niskie temperatury, a nawet mróz.

Uprawa:

W lecie opuncje trzymamy w miejscu przewiewnym i dobrze oświetlonym. Podlewamy raz na tydzień, po obeschnięciu podłoża, wiosną i jesienią rzadziej. Ziemia powinna być żyzna i przepuszczalna. W okresie wegetacji nawozimy pożywką dla kaktusów. Zima przechowujemy kaktusy w miejscu suchym, dobrze oświetlonym o temperaturze powyżej 4 stopni, nie podlewamy. Opuncje łatwo rozmnażamy przez sadzonkowanie. Odłamany człon powinien przeschnąć przez kilka dni. Możliwe jest także rozmnażanie z nasion.

Zastosowanie:

Opuntia ficus-indica uprawiana jest dla jadalnych owoców zwanych figą indyjską oraz ścinanych codziennie młodych pędów o lekko kwaskowatym smaku, które mogą być gotowane, smażone z cebulą, a także kandyzowane. Plantacje znajdują się w górach na płn.-zach. od Meksyku. Niektóre gatunki opuncji wykorzystywane są na żywopłoty

Uwagi:

Przesadzając rośliny należy uważać na ciernie niektórych gatunków, które mogą powodować stany zapalne naskórka. Wszelkie prace należy wtedy wykonywać w rękawiczkach i posługiwać się szczypczykami lub osłaniać roślinę twardym papierem.

Podłoże powinno się składać w równych częściach z ziemi liściowej, piasku i gliny. Warto też dodać trochę węgla drzewnego który zapobiega gniciu korzeni. Roślina nie znosi kwaśnego odczynu podłoża dlatego nie wolno jej sadzić do torfu.



Opuncja, jak każdy kaktus, nie ma liści, tworzą ją zielone spłaszczone poduszeczki zaopatrzone w kolce. Mogą kojarzyć się z językiem ponakłuwanym igłami – stąd jedna z nazw rośliny (diabelski język). Poduszeczki te są jadalne i stosowane jako warzywo. Uważa się, że wyciąg z ich miąższu ma właściwości lecznicze. Kwitnie od wczesnej wiosny, wytwarzając piękne i duże żółte kwiaty. Mogą mieć nawet 15 cm średnicy. Owoce tej opuncji są jadalne, kształtem przypominają nieco malutkie gruszki – stąd druga nazwa rośliny (kolczasta gruszka). Owoce są bardzo smaczne, przypominają w smaku arbuza, i są stosowane do wielu celów. Robi się z nich dżemy, soki, przetwory, suszy się je, a także spożywa na surowo.

Wykazano, że błonnik w sposób pośredni korzystnie wpływa na walkę z otyłością. Włączenie go do jadłospisu powoduje obniżenie zawartości cukru we krwi, jak również insuliny. Insulina zaś jest czynnikiem magazynującym nadmiar tłuszczów.



info:

[zasłonięte]@interia.eu
tel.661[zasłonięte]408




MediaBaner