Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Atienza JAK CZYTAĆ SZTUKĘ malarstwo rzeźba nowa GD

28-01-2012, 7:24
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 36 zł     
Użytkownik KoliberGdansk
numer aukcji: 2020386085
Miejscowość gdańsk
Wyświetleń: 19   
Koniec: 25-01-2012 18:56:58

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2008
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

JAK CZYTAĆ SZTUKĘ
Maria Bolanos Antienza



Atienza Bolanos Maria
Wydawnictwo: Buchmann
Oprawa: twarda
Stron: 254
Wymiary: 210x290
Stan: NOWA





Sto najważniejszych dzieł sztuki z opisem techniki, drobiazgową analizą w odniesieniu do całokształtu twórczości autora, tła historycznego i tego wszystkiego, co pozwoli czytelnikowi zrozumieć sztukę i rozkoszować się nią.
•    Szczególny nacisk na sztukę współczesną- ponad połowa książki poświęcona analizie dwudziestowiecznych, nowych i błyskotliwych form ekspresji.
•    Wysoka jakość edytorska czyni tę książkę pięknym  albumem o sztuce.

Jak czytać sztukę pozwala nam przyjrzeć się kolekcji dzieł uznanych za wyjątkowe, z ich niepowtarzalną formą, kolorem, wymową - tak, by można było zrozumieć znaczenie ukryte w każdym z tych stu wybranych dzieł, a zarazem nie zatracić rozkoszy płynącej z ich kontemplowania. Sto najważniejszych dzieł - obrazów i rzeźb - opis technik, drobiazgowa analiza dzieła w odniesieniu do całokształtu twórczości autora, tło historyczne, przedstawienie źródeł, z których czerpał autor - to wszystko pozwoli czytelnikowi zrozumieć sztukę i rozkoszować się nią z perspektywy poznania. Szerokie spojrzenie na sztukę od jej początków po chwilę obecną, ze szczególnym naciskiem na współczesność - około 60 przedstawionych dzieł przypada na czasy po roku 1800, i niemal połowa książki została poświęcona analizie dwudziestowiecznych, nowych i błyskotliwych form ekspresji. Dzięki temu czytelnik przełamie swe opory w kontakcie z twórczością XX wieku.